Praca siedząca i ćwiczenia ku zdrowotności

Jedni wiedzą, inni nie wiedzą, ja nie wiem, to się wypowiem, jak to jest, jak się pracuje cały czas z zadkiem na krześle, wpatrując się w mrówki na ekranie komputera albo w papierologii, kłebiącej się stosami powolnie rosnącymi w przestrzeni biurka. No jak jest? Jak? Niedobrze jest!

Wiem, że kręgosłup można czuć. Patrzę sobie na znajomych narzekających i słucham co mój donosi z pola walki.. i strach mnie ogarnął. W związku z tym przeszłam dzisiaj wieczorkiem szybką googlizację z tematu: „Jakie ćwiczenia na kregosłup, panie Googlu? JAKIE?”, następnie wcieliłam się w rolę królika testowego, sprawdziłam i donoszę co następuje:

  • te dwa filmiki poniżej są krótkie, można obejrzeć, wykonując jednocześnie, nie zasapałam się, nie zmęczyłam i nawet dodatkowo-bonusowo: przeżyłam!
  • pierwszy filmik pokazuje ćwiczenia, które da się nawet w biurze wykonać, przy odrobinie szczęścia niezauważonym:

  • a drugi filmik skłania mnie to zastanowienia się czym zastąpić wałek.. hm.. w sumie też nic skomplikowanego

 

  • a trzeciego już mi się dzisiaj oglądać nie chciało, ale jakby ktoś był chętny, to tutaj jest cała lista filmików, które TyTuba poleca:

„Ćwiczenia przy pracy siedzącej” – YouTube.com

Enjoy!

PS. A Wy jakie macie zestawy ćwiczeń pomagających? Chętnie poznam 🙂 Moge nawet ostatecznie testować, o ile to nie będzie Chodawkowska, Gosiu!!!!

2 thoughts on “Praca siedząca i ćwiczenia ku zdrowotności

  1. Obejrzałam. Pan z pierwszego filmu uprzejmy i miły. Dobre wrażenie robi. Pan z drugiego filmu każe cofać łopatki do tyłu, jakby możliwe było cofanie do przodu. Takie tam moje obserwacje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *